• وبلاگ : ... بر بساط نكته دانان
 • يادداشت : يك سوال ساده فقهي!!
 • نظرات : 0 خصوصي ، 3 عمومي
 • درب کنسرو بازکن برقی

  نام:
  ايميل:
  سايت:
     
  متن پيام :
  حداکثر 2000 حرف
  كد امنيتي:
    
    
   
  + mohammad 

  قانون اساسي??اصل

  گرفتن و دادن وام يا کمکهاي بدون عوض داخلي و خارجي از طرف دولت بايد با تصويب مجلس شوراي اسلامي باشد.


  پاسخ

  سلاماز کمکتون ممنون ولي چنان که گفتم فقط از زاويه فقهي به بحث نگاه کردم و از همون زاويه‌اي که نويسنده مطلب اول نگاه کرده بود نگاه کردم. بحث قانون بحث جداييه و تأکيد کردم که درباره کار شهرداي اصلاً نظري ندارم چون ضوابطش رو نميدونمباز هم ممنون
  + maziar 
  afarin, ba neveshte at kheily hal kardam. shad bashi, m.

  با عرض سلام خدمت جناب حقاني فضل

  قربان لطف بسيار نشان داديد و قابل دانستيد اين حقير را. از آشنائي با شما بسيار خوشبختم. عنايت شما مستدام باد.

  شما طلبه‏هاي جوان حوزه‏هاي علميه -بقول عوام- تومني هفت‏صنار با طلبه‏هاي زمان ما پيرمردها فرق داريد. شما اهل گفتگو و تحقيق هستيد. گاهي آنقدر جوانان امروز را متفاوت از جوانان ديروز مي‏يابم كه شك مي‏كنم آيا همه در يك كشور بوده و هستند! خلاصه كه باز بقول همان عوام دم‏تان گرم.

  ببينيد، زماني كه من جوان بودم هيچ‏يك از اين آقايان حوزه‏ ديده چه پيرش و چه جوانش نه سوادش را داشت و نه حال و حوصله‏اش را كه به سوالات و شبهات امثال من پاسخ دهد. مسائل انقلاب و امثال‏هم را هم كه اضافه مي‏كرديم مي شد يك جو پر از ترس. اما اينكه الان مي‏بينم شما جوانان حوزه ديده با صبر و حوصله هم‏كلام مي‏شويد با آدم‏هاي ديگر جامعه بسيار لذت مي‏برم و غرق در شادي مي‏شوم.

  اگر اجازه بدهيد من شما را نه با نام و پيشوند حوزه‏اي (حجت‏الاسلام) يا امثال‏هم بنامم و مثل ديگر دوستان خوبم با نام فاميل‏تان خطاب‏تان كنم.

  در هر حال مطلب شما را جناب آقاي حقاني فضل كه در پاسخ به نوشته من بود خواندم. باز ممنون از لطف‏تان. اين مطلب شما براي من پرسش‏هاي جديدي را مطرح نمود كه مطمئن هستم با سعه صدر و حوصله مثال‏زدني‏تان آنها را در وبلاگ من مطالعه خواهيد فرمود. اين هم لينك مطلب جديد من كه سوالاتم را در زمينه اين پست شما مطرح كرده‏ام.

  http://ourperspective.wordpress.com/2008/06/05/soal02/

  باز هم از الطاف شما دوست عزيز سپاسگزارم.

  با تشكر و تقديم احترام

  محمد

  پاسخ

  جوابي داده ام. البته در همان وبلاگ دوست گرامي اگر کسي خواست البته که مي بيند. نخواست هم البته که نمي بيند.