• وبلاگ : ... بر بساط نكته دانان
 • يادداشت : اسطوره رند
 • نظرات : 0 خصوصي ، 3 عمومي
 • mp3 player شوکر

  نام:
  ايميل:
  سايت:
     
  متن پيام :
  حداکثر 2000 حرف
  كد امنيتي:
    
    
   

  به نام خدا و با سلام

  يا فاطمه معصومه (س):

  همراه ستاره هاي ناكام، سلام اي با تو بهار سبز هنگام، سلام
  استاده بر آستان معصوم توايم بانوي بزرگوار اسلام، سلام

  نكته جالبي بود.

  اگه مايل باشين با وبلاگ فرهنگ كوثر كه زير نظر آستانه مقدسه حضرت معصومه (س) فعاليت مي كنه، تبادل لينك داشته باشين. خوشحال مي شيم.

  در پناه حق

  به نام خدا

  سلام

  خوشحال مي شم در صورت تمايل تبادل لينك كنيم

  موفق باشيد

  حامد

  باسمه تعالي شأنه العزيز

  با سلام و تحيات

  حقيقتا اصطلاحات عرفاني در دفاتر ارباب معرفت ، بيان تجربيات نابي است كه اين بزرگان در طول قوس صعود از آنها ياد کرده و آنها را به عبارت در مي آورند و واژه «رند» نيز از اين ويژگي برخوردار مي باشد. شايد بتوان گفت رند ، عارف واصلي است كه فارغ از هرگونه تعلق به غير ، از طريقت به سرمنزل حقيقت رسيده است. او متخلق به تمامي گزاره هاي اخلاقي است و همين شايد مفهوم اسطوره بودن آنرا معني بخشد ، زيرا اسطوره ريشه در حقيقت دارد. به همين دليل اعمال رند عين تدبير و كمال تامل است ، چرا كه او در محضر عقل كلي سلوك مي كند.

  به جد مي توان گفت شعر حافظ نيز از دشوار ترين و پيچيده ترين معارف ناب شهودي دم مي زند به گونه اي كه وقتي قسمتي از اهداف او در شعرش توسط يكي از اصحاب بصيرت تفسير مي شود تازه انسان به دورنمايي از مقصود و نيت حافظ و عمق تجربيات اين ميراث دار عارفان قبل از خود ،دست مي يابد. به عبارتي ديگر مي توان گفت ، حافظ از جمله عارفاني است كه كمتر شناخته شده و حقايق كلام او مورد تحقيق قرار گرفته است.

  از مطالب حضرتعالي نهايت استفاده را مي بريم . دعا بفرماييد عاقبت ما نيز ختم به خير شود.